Mart Ayı Radyo Ratingleri!


Mart Ayı Radyo Ratingleri!

Uryad 2015 mart ayı ratingleri geldi.Bu ay göze çarpan detay Radyo Fenomen’in araştırmadan ayrılmış olması.

Power Group bir türlü ratinglerde olup olmama konusunda karar veremedi.İlk başlarda araştırmada bende varım derken sonra ne olduysa komple çıktı, daha sonraki, süreçte Fenomen ile temsili olarak yer aldı ve bu ay da görüyoruz ki araştırmada Power Group’u temsil eden bir radyo kalmadı.Power Group akıllarda soru işareti bırakacak bu durumu bir basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaşmalı.Herkes Power Group’un araştırmaya neden bir girip bir çıktığını merak ediyor .

Ünlü iş adamı Mübariz Mansimov’un büyük yatırım yaparak kurduğu Pal Fm ve Pal Station adlı radyolar başından beri araştırmada yer almıyor.Yine tıpkı Power Group gibi Pal Grub’unda bu araştırmada neden olmadığı merak ediliyor.Gerek ilgili kurumlardan gerekse Uryad’dan bu durumla ilgili açıklama bekleniyor.

Gelelim bu ayki araştırma sonuçlarına.Radyo Ritim son sırada, Kral Fm ise yine birinci sırada karşımıza çıktı.

TRT Fm 2.lik koltuğunu korurken, Süper Fm 6. sıraya düşerek şaşırttı.Radyo 1 denek kaybettiği halde 11. sıraya yükselirken, Radyo D denek sayısını arttırarak 15. sıraya yükseldi.Doğan Grubunun diğer radyosu Slowtürk bu ay dinleyici sayısını düşürdü ancak 4. sırada kalmaya devam etti.

Radyo Viva bir basamak yükselirken kardeş radyosu Show Radyo, denek kaybetse’de 7.Sıradaki yerini korudu.

Radyo Müzik keskin bir düşüş ile 25. sırada yer aldı.Saran Holding Radyolarından Slow Time ise denek sayısını arttırıp 4 basamak yükselerek 4o. Sıradaki en son ulusal radyo oldu.

Baba Radyo geçen ay filizlendirdiği umutları bu ay 27.sırada meyve vererek karşımıza çıktı.Aynı grubun ana radyosu Best Fm denek kaybeden ancak 8. Sırada istifini bozmayan radyo oldu.

Ntv Radyo büyük atak yapıp 17.Sıraya yerleşirken yakın takipçisi A Haber Radyo’da denek ve sırlamasını arttırıp 22. Sırada yer almayı başararak yükselişini sürdürdü.

Yaptığı devasa yatırımların meyvesini toplamaya başlayan Kral Pop Radyo 9. sıraya yükselerek yeniden ilk 10’a girdi.

Joy Türk denek sayısında kayıp yaşayarak istikrarsız bir hava yaratarak tekrar 10.sıraya düştü.

Radyo Alaturka 30.Sıradan 24.Sıraya yükselirken,Radyo 7 aynı yerde yani 14.Sırada kalmaya devam etti.

Mart ayı araştırmasında denek kaybeden radyolar arasında Number One Fm ve Number One Türk Fm’de var.

Alem Fm denek sayısını arttıran ve beraberinde sıralamada yükselen radyolar arasında bu ay 13.basamakta bulunuyor.

Radyo Spor;bir kaç aydır kategorisinde kaybettiği liderliği yeniden kazandı.

Karadeniz Fm,reklamcı Cüneyt Aysel’in  kontrolüne geçtiğinden beri kan kaybetmeye devam ederken bu ay’da denek ve sıra kaybı ile 28.Sıradan 31.Sıraya inerek erimeye devam etti.

Merakla beklenen araştırmanın detayları aşağıda yer almaktadır.

mart-rating_edited-1
Bir cevap yazın