Cem Hakko “Uryad Çözüm Bulma Konusunda Eksik!”


Cem Hakko “Uryad Çözüm Bulma Konusunda Eksik!”

URYAD 27 Ekim 2015 günü Beşiktaş’taki Dedeman Otelde tüm radyo temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.  URYAD yönetimi  son 1 yıl içerisinde neler yaptığını anlattı.  bu sunum üzerine Power Grup yöneticisi Olivie Mauxion sunumun eksiklerini ve URYAD’ın yanlışlarını dile getirdi. Daha sonra Cem Hakko ve Olcay Akay arasında sert bir tartışma yaşandı Cem Hakko yapılan çalışmaların eksik ve yetersiz olduğunu, öneriler getirerek detayları ile açıkladı.

Numberone Grup’tan Mert Hakan söz alarak Araştırmanın eksiklerini örnekler vererek bir çok çok kez gündeme getirilen soruların cevabını alamadıklarını belirterek, sorularını tekrarladı. Nielsen Genel müdürü ise söz alarak cevap vermeye çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde Cem Hakko’ya uzun metinlerle cevap vererek şaşırtan  Ali Abhary  bu seferde tüm konuşulanlara ise sesini çıkartmayarak yine herkesi şaşırttı.

Cem Hakko bu toplantıya bütün ekibiyle bir çıkartma yaparak konuyu ne kadar ciddiye aldığını gösterdi. Radyonun pazar payının ne kadar düşük olduğunu ve reyting sisteminin denetlenmesi gerektiğini savundu.  Radyoların ekonomik anlamda büyük sıkıntı içerisinde olduğunu ve URYAD’ın çözüm yönünde çalışmalar yapmak konusunda eksik kaldığını konuşmalarında vurguladı.

URYAD Yaptığı çalışmalar hakkında yaptığı sunumun ardından gelen eleştirilere ve sorulara tatmin edici bir cevap verememesi ise dikkat çekti.