Belkıs Gülcan’ın Saran Radyolarındaki İlk Hamleleri Ne Oldu?


Belkıs Gülcan’ın Saran Radyolarındaki İlk Hamleleri Ne Oldu?

Power Groupdaki yaklaşık bir yıllık görevinden ayrıldıktan sonra Saran Grubu radyolarının başına geçen Belkıs Gülcan ilk kararlarını aldı ve uygulanmasına ise kısa süre önce başladı.

  • İlk olarak deneyimli radyocu ve showman İlker Saygı’nın Radyo Müzikdeki yayınlarına son veren Slowtimeda yapılması planlanan akşam drivetimedaki show programı için onay vermeyen Belkıs Gülcan’ın bu kararı üzerine İlker Saygı akşam saatlerinde Radyo Trafikte yayınlarına başladı ve dinleyicilerine artık yol durumu aktarıyor.
  • İkinci hamle olarak Radyo Spor’da 9 yıldır haftalık programlarına devam,Radyo sporun en çok dinlenen yayıncısı, Spor Yazarı Bilgin Gökberk ile yolları ayırdı. Bilgin Gökberk’in Eleştirisini Okuyun >>
  • Üçüncü aşamada ise Slowtimeda slow müzik yayının devam etmesini ancak yabancı slow şarkılarında yayına eklenmesini istedi.

Böylece yakında Slowtime artık Türkçe slow müzik çalan Slowtürk ve Joytürk gibi radyolara değil sadece Radyo Fenomenin slowu gibi olan Power Love’a rakip olacak. Ancak Türkçe ağırlıklı mı yoksa yabancı slow ağırlıklı mı yayın yapacağını henüz bilmiyoruz. Bunu içinde bulunduğumuz Şubat ayının ilerleyen günlerinde öğreneceğiz.

  • Bir diğer yeni kararda artık djlerin tam gün mesai yapacak olması.

Gelelim kesinleşmeyen planlara : 1) Slowtime müzik direktörü Demet Acar’ın yerine yabancı müzikten anlayan bir müzik direktörü getirmeyi planladığı  konuşuluyor.
2) Radyo müzik için ise hem yeni format düşündüğü, hem müzik direktörü hem de dj’ler transfer edeceğide konuşuluyor.

3) Bu değişim süreçleri tamamlandıktan sonra ise sıra grubun diğer iki radyosuna gelecek. Belkıs Gülcan’ın grubun başarılı radyoları Radyo Trafik ve Radyo Spor için de bazı planları olduğu ve diğer iki radyodan sonra bu iki radyo ile de yakından ilgileneceği kulislerde konuşulan diğer dedikodular.

Reklam Satış Ekibi:

Belkıs gülcan daha adım atmadan reklam sorumlusu Zuhal Yılmaz ile yolları ayırmış,ardından eskiden beraber çalıştığı Yusuf  Acar isimli reklam satış elemanını kadrosuna dahil etmişti.

Bundan sonraki süreçte reklam ekibine ve marketing ekibine  bir kaç kişi daha dahil edeceği konuşulurken eski reklamcılardan Mustafa Kıyıcıoğlu ile şuanda devam kararı aldığı konuşuluyor.

Sadettin Saran’ın Saran Radyolarının başına getirdiği Belkıs Gülcan’ın bu kararları hem Sadettin beyi memnun edecek hamleler hem de Saran radyolarına büyük ivme! kazandıracak gibi gözüküyor.

Belkıs Gülcan’a bir kez daha yeni görevinde yeni oluşumunda başarılar diliyoruz.

Power Group’dan Neden Ayrıldı Tıklayın >>


Saran ile Nasıl Anlaştı? O Gelince Kimler Gitti? Tıklayın >>
Bir cevap yazın