Beklenen Radyo Ratingleri Geliyor!


Beklenen Radyo Ratingleri Geliyor!

14 Kasım Cuma Günü ratingler geliyor.Eskiden 24 il olan araştırma şimdi toplam 30 il kapsamında gerçekleşecek.

Ankara, İstanbul, İzmir illeri detaylı görülecek, geri kalan 27 il ise detaylı görülemeyecek ”Diğer” kategorisinde toplam olarak görülecek.

Yine Ankara, İstanbul, İzmir dahil edilerek 30 il toplamında genel reyting sıralaması olarak görülecek araştırma aylık gelecek.

İlk başlarda eksiklikler olabilir fakat çok düzgün alt yapılar ve RTÜK’ünde dahil olduğu bugüne kadarki en kapsamlı  araştırma olacak.Yaklaşık 6 ay gibi süre zarfında tamamen sistemin oturacağı, ancak ilk aydan itiberen  % 90 oranında tablonun ortaya çıkacağı söyleniyor.

Radyo araştırmaları uzun zamandır yapılamadığı için gerek reklam sektöründe, gerekse radyo piyasasında radyosunu anlatan ortalama  25 Radyonun sektörde  kendisini ilk 10 da göstermesi, 14 kasımda son bulacak ve hangi radyonun hangi sıralamada olacağı belli olacak.

Radyo Faresi olarak sektörün can damarı ve ihtiyacı olan araştırmanın rekabet ile kalite getirmesini dilerken, araştırmayı oluşturan  başta Uryad yönetimi ve RTÜK ile diğer aktörlerin aylardır harcadıkları emekler için şimdiden teşekkür ediyoruz.
Bir cevap yazın