Slowtürk Radyo Dinlenemiyor mu?


Slowtürk Radyo Dinlenemiyor mu?

Slowtürk İstanbul Frekansında Net Dinlenemiyor

Bünyesinde Cnn Türk Radyo ile  Radyo D’yi de barındıran Doğan Grubunun Türkçe slow şarkılar yayınlayan radyosu Slowturk; 2005 Yılından itibaren İstanbulda 95.3 Frekansında  yayın yapıyor.

Fakat son 1-2 ay’dır Slowtürk İstanbul frekansında dinlenemiyor.

Radyo dinleyicileri şaşkın; özellikle yolda dinlemek isteyenler ya cızırtı ile karşılaşıyor yada oryantal müzik yayını yapan bir radyonun sesini duyuyor.

Sorunun nedeni 

Eskiden 96.0 frekansında olan ve Rtük ile İstanbul genelinde yayın yapma konusunda davalık olan Gerçek Radyo, geçtiğimiz aylarda mahkeme kararıyla İstanbul genelinde yayın yapabilme hakkını kazandı.

Söz konusu kuruluş 96.0 frekansı dolu olduğu için boş olan 95.4 frekansında Büyük Çamlıca Emisyon noktasından yayın yapmaya başladı.

Durum böyle olunca 100 khz yanındaki Slowtürk Radyoyu enterfere etmeye başladı, bu nedenle her iki radyoda şuanda İstanbul genelinde net olarak dinlenemiyor.

Doğan Radyo Grubu Genel Müdürü Sezgin Onat ve Teknik Müdür Murat Duran’ın, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile defalarca görüşmelerine rağmen bir sonuç alamadıkları iddia edilirken, Rtük’ün; Gerçek Radyo’nun mahkemeden yayın yapabilme hakkını aldığı gerekçesi ile bu duruma kayıtsız kaldığı konuşuluyor.

Yılların Slowtürk Radyo’sunun böyle giderse İstanbul’da dinlenme oranı oldukça düşecek gibi görünüyor, hatta şimdiden dinleyicilerin çoğunun başka frekanslara kaydığı konuşuluyor.

İstanbul’da net yayın yapmak ve Slowtürk gibi reytinglerinin yüzde 60 oranını bu şehirden alan bir radyonun böyle duruma düşmesi yakın zamanda reklam verenlerinde dikkatini çekecek ve bu radyonun maalesef reklam gelirlerinde ciddi kayıplar olacaktır.

Umarız Slowtürk Radyo İstanbul’da 95.3 frekansında eskisi gibi net yayın yapmaya başlar ve kaybolan dinleyicileri geri döner, diğer taraftan Gerçek Radyo kendine kimseyi enterfere etmeyeceği ve yayın yapabileceği bir frekans bulur.

 
Bir cevap yazın