Sinan Akçıl Son Fm ve Radyo 24 Ortak Yayınına Konuk Oldu!


Sinan Akçıl Son Fm ve Radyo 24 Ortak Yayınına Konuk Oldu!

Yeni albümü “Tabi Tabi” ile Sinan Akçıl, Sonfm.com.tr ve 87.7 frekansı ile Radyo 24 ortak yayınında Kadir Çetin’e konuk oldu.

Sinan Akçıl Kadir Çetin’e programın başında “Senin ile radyo buluşmalarımız efsane oluyor” diyerek jest yaptı.Programda sanatçı hakkında gündemdekiler ve albüm ile ilgili bilinmeyenler konuşuldu.


Sesini Beğenmeyenlere Mesaj!

Geçtiğimiz günlerde Tv Em’de yayınlanan “Gece Postası” programına katılan Tarık Mengüç’ün Sinan Akçıl hakkında yaptığı”Sinan Akçıl besteleri çok güzel, iyi bir müzisyen ama Allah aşkına şarkı söylemesin sesi çok kötü” açıklaması hatırlatıldı.Sinan Akçıl ise “demekki o da son günlerin moda eleştirisine katılmış.Kendisini ve böyle düşünenleri kesinlikle bir konserime davet ediyorum.Sanıyorum konserden sonra telefon numaramı alıp sabaha kadar özür mesajı atacaklardır.”dedi.

Hülya Avşar’a Karşı İkinci “Mavi Mavi” Vakası!

Sinan Akçıl iki gün önce bir balıkçı da Hülya Avşar’a rastladığını ve sanatçıya “Hülya Hanım sizi çok seviyorum fakat mavi mavi adında kendi mavi gözlüme(Ebru Şallı) bir şarkı yaptım ve ikinci mavi mavi vakasını başlatıyorum” deyince Hülya Avşar “Şarkının güzelliğine bağlı güzelse bi’şey diyemem”şeklinde karşılık vermiş.

Bu arada 20 yıl önce Mustafa Sandal’ın söylediği “Beni Ağlatma” isimli şarkıdan esinlenerek bu şarkıyı yaptığını ve o şarkıdaki perdesiz gitarların etkisinde kalarak o dönem de söz konusu şarkıya çalan Erdinç Şenyaylar’ı aradığını “Mavi Mavi” şarkısında bu gitar ile çaldırdığını itiraf etti.

Annesinin Adını Telefonuna “Junior” Diye Kaydetmiş!

Program sırasında Sinan Akçıl’ın çalan telefonunun ekranında gelen arama “junior” diye yazıyordu.Kadir Çetin “Kim o Junior?Açar mısın canlı yayında?deyince telefondaki Junior annesi çıktı.
Annesi Gaye Çağlayan selamlarını iletip iyi yayınlar diledi.Bu arada Sinan Akçıl’ın heyecan yaptığı görüldü.

Annesi çocukluğundan beri Sinan Akçıl’a “Junior” diye hitap ettiği için telefona böyle kaydettiğini söyledi.

Eurovision’a Gitmek İstiyor!

Bir zamanlar Hadise’nin seslendirdiği “Düm Tek Tek” ile Eurovision’da bestesi yarışan Sİnan Akçıl, avrupai görüntüsü ve çok iyi derecede ingilizce bilmesi gibi artıları nedeni ile Eurovision’a katılmak istediğini ve o heyecanı bu kez kesinlikle yaşamak istediğini söyleyerek hayallerinden birini daha itiraf etmiş oldu.

Şarkıyı Serdar Ortaç’a Yaptı, Bengü Kaptı!

Geçtiğimiz yıllarda Bengü’nün okuduğu sözü ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan “Aşkım Aşkım” şarkısı aslında Serdar Ortaç için yapılmış fakat Ortaç’ın albümüne girmeyince şarkıyı Bengü kapıp o dönemin en iyi çıkışlarından birini yapmış.

“Ajda Pekkan bana küçük Ajda der.”Sözünün yanlış anlaşıldığını, kadın erkek benzetmesi anlamında değil, süslenmek ve uzun süre hazırlanmak olarak benzetildiğini söylemek istediği halde birilerini maksatlı olarak bu lafı yanlış yerlere çektiğini söyledi.

Ebru Şallı İle Beraber Alışkanlıklarım Değişti!

Laktozsuz süt ve bebe büsküvisi ile beslenerek beste yaptığı konusunda yaptığı açıklamanın ise dalga konusu olmasından rahatsız olmadığını, Ebru Şallı ile beraber alışkanlıklarının da değiştiğini bu neden ile gerçekten son dönemlerde böyle beste yaptığını itiraf ederek gizli bir mesaj verdi.

Ticari Bir İlişki Değil!

Yine son dönemlerde Ebru Şallı ile ilişkilerinin ticari olduğu yönünde yapılan haberlere de şöyle cevap verdi;
Bir yıldır sorulan tüm soruları cevapsız bıraktığını fakat bu soruları biriktirdiğini taa ki konuşmak için sebebi olan bu albümü beklediğini, ardından albüm ile beraber bu soruları bugünlerde yanıtladığını söyledi.

Ebru Şallı’nın plates dvd’sinin ise zamanlamasının tesadüf olduğunu söyledi.”Hayatımda asla ticari bir aşk olamaz anneminde doğum günümde bana yazdığı gibi Mayıs Papatyaları gibiyim sevgi dolu bir kalbim var, sevgisiz bir ilişki yaşayamam” dedi.

Son olarak daha önce de açıkladığı gibi evlilik konusunun gündeminde olmadığını, bu konuyu kadere bıraktığını söyledi.
Bir cevap yazın