Sinan Akçıl: “Hayranlarımdan Biri ile Evlenebilirim!”


Sinan Akçıl: “Hayranlarımdan Biri ile Evlenebilirim!”

 

Pop müzik piyasasında birçok şarkının altına imzasını atan başarılı müzisyen Sinan Akçıl geçtiğimiz günlerde Number1 Türk FM’de canlı olarak yayınlanan Kadir Çetin ile Number1 Star programının konuğu oldu.

Akçıl’a radyo önünde toplanan hayranlarından ve sosyal medyadan gelen ilgi oldukça fazlaydı;öyleki program sırasında #sinanasoruyorum hashtag’i Türkiye Trend Topic listesine girdi.

İş, Sanat ve Spor Dünyasından Dostlarım Beni Kırmadı.
Yeni çıkardığı şarkısı 1001 gece için orjinal bir promosyon çalışması gerçekleştiren Akçıl yeni yıla kadar instagramda kısa videolarla Emel Sayın, Hülya Avşar, Ebru Şallı, Erkan Petekkaya, Sadettin Saran, Cengiz Semercioğlu, Ahmet Çakar gibi bir çok ünlü isimle birlikte geri sayım yaptı.yeni şarkısı 1001 geceyi ilk defa yeni yıl gecesi seslendirecek olan Sinan Akçıl ünlü isimlerin projeye katılmalarından dolayı mutlu olduğunu; iş sanat ve spor dünyasından iyi dostluklar biriktirdiğini söyledi.

Ebru İle Hiç Aynı Evde Yaşamadık
Ebru Şallı ile ilişkisinin devam ettiğini belirten sanatçı; aynı evde yaşadıkları, ayrılık yaşanınca evi kapatıp başka bir eve taşındığına dair basında çıkan haberlere açıklama yaptı.’’Hiçbir zaman Ebru ile aynı evde yaşamadık tabiki bir tarafa daha fazla girip çıkabiliyorsun ancak her zaman iki tarafında kendi evi oldu ben de her zaman kendi evimde yaşadım.’’ Dedi.

Benim Reytingim Kalabalıklardır
Müzik dünyasında fazlaca eleştiriye maruz kalan başarılı müzisyen eleştirilere tepkisini şöyle dile getirdi; ‘’Beni eleştirenler önemli değil. Ben konserlerime bakarım benim reytingim kalabalıklardır.’’ Dedi.’’İnsanlarla aramdaki elektrik güzel,konserden iki saat sonra alandan jandarma zoruyla ayrıldığım oldu. Olabildiğince vakit ayırıp, ilgilenmeye çalışıyorum.Sevenlerimle karşılıklı güzel bir diyalog içindeyim.’’ Dedi.

Örümcek Kafalı Eleştirmenlere Takılmıyorum
Bazı müzik eleştirmenleri için örümcek kafalı tabirini kullanan sanatçı ‘’Naim Dilmener gibi gençlik hangi işi beğenirse o işten nefret eden ve gençliği temsil edemeyen örümcek kafalı eleştirmenlere takılmıyorum.’’ Dedi.Hatta onlar yaptığımız işi beğenmediğinde seviniyoruz, onların beğenmediği iş başarılı bir iş oluyor. Bu konuda Samsun Demir ile de hemfikiriz diye konuştu.

Albümler Satmıyor,Müzik Durdu Gibi Dedikodular Yalan.
Sektörü çekemeyen insanların genelde böyle bir dedikodu ortaya attığını ancak bunların gerçeği yansıtmadığını düşünen sanatçı ‘’Albümler daha az satmaya başladıysa dijitalde iyi gidiyor ,konserler iyi gidiyor hala konserler dolup taşıyor.Müzik piyasası bitiyor dedikodusu 20 yıl önce başladı; eğer gercek olsaydı ülkede futboldan sonraki sırayı dizi ve müzik sektörü almazdı.Bunlar üretemeyen insanların çıkardığı dedikodulardan ibaret.’’ Dedi.

Hande İle Konuşmuyoruz
Akçıl, Hande Yener ile arasının açıldığına dair çıkan haberlere şöyle yanıt verdi: ‘’Hande ile dolu dolu 3 albüm çalışması yaptık.Müzisyenliği ve çalışkanlığı her zaman takdir edilir derecede olmuştur.Şu an konuşmuyoruz ama görsem konuşurum.’’ Dedi.Ayrıca Yener’in Serdar Ortaç ile son çalışması İki Deli için; dinlemedim ama iki isim de işi şansa bırakmaz. Eminim güzel olmuştur.’’ Dedi.

Ünlü Olmayan Sevgililerim Oldu
Son zamanlarda Tarkan’ın hayranı olduğu söylenen sevgilisi ile evleneceği konuşulurken Akçıl’ın adının ünlü isimlerle anılması dikkat çekmiş olacak ki kendisi gelen sorular üzerine ‘’Hayranlarımdan biriyle kesinlikle evlenebilirim; duygu herkeste aynı derecede olan bir şey, statü gerektirmiyor. Benim ünlü olmayan sevgililerim de oldu ancak çok göz önünde olmadığı için duyulmadı.’’ Dedi.

Sibel Hanım İle Zamanlama Konusunda Sıkıntı Yaşıyoruz

Ünlü besteci kendisinin yazdığı Arada Sırada şarkısı için Sibel Can ile şarkının fiyatı konusunda anlaşamayıp şarkıyı Ajda Pekkan’ın aldığı yönündeki söylentiler için; ‘’Öyle bir şey yok Sibel Can okuduktan sonra bir buçuk ay kadar kararsızlık dönemi yaşadı sanırım. Şarkıyla ilgilenmediler. O sırada Samsun Demir dinledi ve Ajda Pekkan aldı.’’ Dedi.Sibel Hanım ile sadece zamanlama konusunda sorun yaşıyoruz.Şarkının fiyatı benim en son aşamada konuştuğum bir şey,zaten benden şarkı alırken aşağı yukarı bir miktarı gözden çıkartıyorlardır. Asla böyle bir şey sorun olmaz benim hediye ettiğim de çok şarkı oldu. Paraya pula önem veren bir insan değilim.’’ Dedi.