Radyo Seymen RTÜK’e Ne Cevap Verdi?


Radyo Seymen RTÜK’e Ne Cevap Verdi?

Farklı tarzı ile dikkat çeken ve reytinglerde ilk yılında büyük bir çıkış gerçekleştiren Radyo Seymen’e kısa bir süre önce RTÜK tarafından programcısının “Gurban olduklarım bi yanaşın da bi görim laaa” sözleri üzerine para cezası geldi.

Radyo Seymen’den RTÜK’e Cevap

Radyo Seymen yönetimide bu ceza üzerine bir açıklama yaptı. İşte o açıklama : İnsanların kendilerinden bir şeyler bulduğu için dinlediği, Türkiye’nin en çok taklidi yapılan radyosu Radyo Seymen’e böyle bir ceza verilmesi gerçekten çok üzücü bir durum… Bizi üzen konu; Radyo Seymen tarzında yayın yapan onlarca radyonun peşine düşmek varken kültürümüze, aile yapımıza uygun yayın yapan ender radyolardan biri olan Radyo Seymen’e ceza verilmesi çok ironik bir durum.

Ceza verme nedeni olan ”Yöresel dilin dışında düzeysiz, kaba ve argo bir dil ile, Türkçenin özellikleri bozulmadan doğru, güzel ve anlaşılır şekilde kullanılmaması” ibaresi çok komik bir nedendir.  Çünkü yaptıkları Türkçe’nin belini kırmak falan değil, Anadolu’da insanların konuştuğu dili konuşmak. Bunu anlamak hiçte zor değil…

(Ve Radyo Seymen yönetimi açıklamasını Trabzonspor taraftarının sloganı olan “Bize Her Yer Trabzon”dan üretilmiş bir sloganla bitiriyor.)

BİZE HER YER RADYO SEYMEN 

 
Bir cevap yazın