Kanalturk Radyo Format mı Değiştiriyor?


Kanalturk Radyo Format mı Değiştiriyor?

Kanaltürk Radyo’da Beklenen Değişim İçin Düğmeye Basıldı mı?

Akın İpek’in sahibi olduğu Kanalturk Tv ve Bugün Tv ile Bugün Gazetesini’de içerisinde barındıran İpek Medya Grubu’nun Radyosu Kanalturk Radyo’da son günlerde yayın akışında  değişiklikler var.

7/24 muzik yayını yapan;sabahları gazete haberleri ile akşamları Kanalturk Tv ana haberi yayınlayan Kanalturk Radyo son günlerde, gün içerisinde Bugun tv ye bağlanıp haber yayınlamaya başladı.

Bugün Tv ‘nin Yayınları Gün İçerisinde Yayınlanmaya Başladı.

Uzn süredir Bugün Tv’ye sinerji olacak bir radyo kanalı düşünen yönetim sonunda düğmeye bastı ve bu arayışı kendi içerisinde çözümledi.

Bugün Tv’nin yayınlarını Kanalturk Radyodan gün içerisinde saat başlarında yayınlamaya başlarken bu saatlerdeki müzik içerikli programlar’da (Sıla,Yalçın,İrfan) geçici olarak askıya alındı.Diğer sabah yayınları,Zeynep ve Murat Erdin ile gece yayıncıları ; Murat ve Gurkan yayınlarına aynı formatta devam ediyor.

Şimdilik gelen tepkilerin çok olumlu olduğu ve hatta son dönemlerde popüleritesi artan haber radyolarının reklam gelirlerininde aynı oranda artmasıyla birlikte ,Akın İpek’in talimatıyla bundan sonra  komple haber radyosuna döneceği’de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Turkuvaz Radyo’da A Haber Radyosu Olmuştu.

Son olarak Turkuvaz Radyoda böyle bir değişim yaşanmış ve A Haber radyoya dönüşmüştü. ”A Haber Tv’nin ” Radyosu olduktan sonra sözkonusu radyonun reklam gelirlerinde de artış olduğu ve yönetimi oldukça memnun ettiği biliniyor.

Alınan Karar Geçici Olabilir.

Şimdilik gün içerisinde Bugün Tv nin yayınlarını aktaran Kanalturk Radyo’nun önümüzdeki süreçte tam anlamıyla isim değiştirererek Bugün Haber Radyosu olup olmaycağı veya bundan sonra ne olacağı bilinmiyor ancak Bugün Tv yönetiminin bu değişikliğe sıcak baktığı’da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Reklam Gelirleri Artabilir

Reklam veren bazı ajans çalışanlarının  iddialarına göre:Kanaltürk Radyo bundan sonra eğer komple Bugün tv nin radyosu olarak devam ederse reklam  satışları’da tv ile beraber paket olarak yapılacağı için tıpkı Turkuvaz Radyo’da olduğu gibi değişimin ardından bu radyonunda reklam gelirleri 2-3 katına fırlayacak ve  yönetimi memnun edecek  deniliyor.

Not: Radyo Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK)  yayın akışındaki değişikliğin bilgi verilip verilmediği  hatta isim ve logo değişikliği konusunda Rtük’e başvuru yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor

 
Bir cevap yazın