Joy Fm’de Deprem!


Joy Fm’de Deprem!

Joy FM  Ekim Baykara ile Bilge Kocaefe’ nin işine son verdi. İşte Ekim Baykara’nın  Facebook hesabından yaptığı sansasyon yaratan açıklamalar;
“Sevgili dostlar Joy FM’in yeni yayın ve müzik politikasını kabul edemediğim için maalasef bu sabah itibariyle sizlere veda etmek zorundayım.

Joy FM’den ayrılmama neden olan süreci Facebook sayfamda paylaştım ve sizleri çok özleyeceğim.
Bugün belki fark etmişsinizdir yayına çıkmadım.

Maalasef bugün itibariyle son 5 yılı Morning Joy olmak üzere yaklaşık 15 yıldır çatısı altında bulunduğum, radyoculuğu öğrendiğim, büyüdüğüm Joy FM’den yayın yönetimin isteğiyle ayrılmak zorunda kaldım.

Bir çoğunuzun fark ettiği ve bizlere sık sık ilettiği gibi bir kaç ay önce Joy FM’in yayın ve müzik politikasında köklü değişiklikler yapıldı. Bunlar arasında en önemlisi DJ’lerin müzik seçimlerine karışması ve yayına müdahale etmesi yasaklandı. Kendi adıma bana geçen yıl Yılın Radyo DJ’i ödülünü getiren programıma yapılan bu müzik darbesi beni sizlere karşı da zor durumda bıraktı. Morning Joy eski tadını kaybetmeye başlamıştı çünkü.

Ve maalasef bize alternatif olarak sunulan yeni yayın politikası kısa zamanda Joy FM’in ruhuna da zarar vermeye başladı. Ve bizim içinde bunu dile getirmek mecburiyetini doğurdu.
Bütün bu gelişmeler sonucunda akşam üstü programını yapan sevgili Bilge ile birlikte benim işime son verildi.

Sizlere yayından veda etme şansını bulamamak belki de bu sürecin en kötü yanlarından biri oldu. Ama işimden olmak pahasına da olsa doğru olduğuna inandığım şeyleri savunduğum ve arkasında durduğum için huzurlu ve onurluyum.

Yakında yine “iyi müziğin” bizi farklı platformlarda buluşturması dileğiyle.

Herkes kendine çok iyi baksın.

Beni hep güzel şarkılarla sizi uyandıran bir ses olarak hatırlayın lütfen.”
Bir cevap yazın