“Bir Gecede Star Oldum!”


“Bir Gecede Star Oldum!”

X-Factor Star Işığı yarışmasında seslendirdiği ‘İncir’ şarkısı ile dikkatleri üzerine toplayan İlyas Yalçıntaş Number1 Türk FM’de Kadir Çetin İle Number1 Star’ın konuğu oldu.

Yalçıntaş’ın program sırasındaki canlı performansları sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Yarışma Hikayem Kurgulanmış Bir Şey Değildi.
Kendisi için yarışmadaki birinciliğinin önceden belli olduğu ve kurgulanmış bir hikayenin insanlara yansıtıldığı şeklinde çıkan söylentilere İlyas Yalçıntaş şöyle cevap verdi: ‘’her şey tamamen gerçekti,Bodrum’da müzisyenlik yaptığım zamanlarda çalıştığım yere gelip böyle bir teklifte bulundular.Yarışmanın formatı diğer yarışmalara göre daha özgür olduğu için kabul ettim ve katıldım.’’ Dedi.

Yarışmaya Katıldığımda Hiç Heyecanım Yoktu.
X-Factordeki performansımda hiç heyecanlanmadım,zaten şarkı söylemek benim mesleğimdi. Sahneye alışkındım ve heyecanlanmamamın en büyük nedeni şarkıma çok güvenmemdi.

Bir Gecede Star Oldum.
Yarışmada incir şarkısının büyük beğeni toplamasından sonra ertesi gün birçok kez görüntülerinin izlendiğini ve pek çok kişinin onu tanıyor olduğunu söyleyen şarkıcı ‘sanırım bir gecede star oldum.’ Dedi.

Yarışmalarda Fark Yaratmak Gerekiyor.
Yalçıntaş’ın şarkı yarışmalarında pek çok kişinin hüsrana uğraması; hatta birinci olanların bile yok olması konusundaki yorumu şöyle oldu: ‘fark yaratmaları gerekiyor,binlerce kez okunmuş şarkıları ne kadar güzel söylersen söyle bir yere kadar götürüyor; bu yüzden yarışmanın formatı izin veriyorsa kendi şarkılarını söylemeliler ki bir farkları olsun.’ Dedi.

İncir Şarkısını Enbe Orkestrası Albümü İle Çıkardık.
‘Sözleşme gereği şarkıyı tek başıma çıkaramıyordum.Behzat Gerçeker’in teklifi ile Enbe Orkestrası albümü içinde seslendirdim;fakat şarkının bu kadar güzel noktalara gelmesinin asıl sebebi şarkının kendi gücüydü.’Dedi.

Kendi Yağımızda Kavruluyoruz.
‘Ünlü oldu,parayı buldu’ konusunun günümüzde geçerli olmadığını düşünen Yalçıntaş ‘internetin bu kadar yaygın olması ile birlikte albüm satışları iyice düştü artık sadece konserlerden para kazanılıyor diyebilirim.bu yüzden her yere konsere gitmeye calışıyorum,devir calışma devri yine de kendi yağımızda kavruluyoruz.’ Dedi.

Trafik saatlerinde Metro,Metrobüs Kullanıyorum.
Ulaşımında taksi kullandığını söyleyen şarkıcı trafik saatlerinde olabildiğince metro ve metrobüs kullandığını ve toplu taşımada insanların ilginç ilgilerinin hoşuna gittiğini söyledi.Halkın gösterdiği ilgi ile başa çıkabildiğini ve bunun günümüz jenerasyonunda müzisyen olmanın başlıca sonuçlarından biri olduğunun bilincinde olduğunu belirtti.