URYAD Arto’yu Kınadı!


URYAD Arto’yu Kınadı!

Kamuoyuna Duyuru,

Sanatçı Arto’nun, yakın zamanda çıkarmış olduğu single şarkısını programlarında yayınlamayan radyo programcıları için sosyal medya hesaplarında mesnetsiz iddia ve iftiralarda bulunduğunu, ilgili radyoların derneğimize yapmış olduğu müracaatlar sonucunda üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Sektörümüzün mihenk taşları olan radyo yayıncılarının bu şekilde yıpratılıp, hakarete maruz kalması birbirini tamamlayan iki unsur olan radyo/dj ve sanatçı/yapımcı arasında olumlu gitmesi gereken süreci yaralamaktadır.

Tüm sanatçılar, radyo sektörünün çok değerli birer parçasıdır. Ancak bu, onlara kamuoyu önünde radyo kanallarına ve çalışanlarına yönelik manipüle edilmiş ve saptırılmış beyanlarda bulunma keyfiyeti vermez.

Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği olarak sanatçı Arto tarafından derneğimiz üyesi radyoların çalışanlarına yönelik olarak yapılmış hakaret dolu söylemleri şiddetle kınıyor, bu tür esef verici olayların tekrar etmemesini umuyoruz.

URYAD Yönetimi olarak sektörün sorunlarının çözümü için her zaman yayıncıların ve sektörün yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiririz.

URYAD Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği