Ünlü Radyocu Bay J Hakkında Bilinmeyenler?


Ünlü Radyocu Bay J Hakkında Bilinmeyenler?
Ünlü radyocu Bay J ve eşi Selin Benveniste geçtiğimiz günlerde Ben Bilmem Eşim Bilir’de yarıştılar Bay J-Selin Benveniste kimdir? İşte ünlü çift ile ilgili bilmediğiniz ayrıntılar.
Bay_j_Selin_Beneviste
Jerfi Benveniste ya da bilinen adıyla Bay J  7 Aralık 1970 doğumlu, Türkiye’de üne sahip İtalyan radyocu ve DJ’dir.
Ntv’de Geveze ile Fazla Mesai adlı televizyon programını sundu. Uzun bir süre Power FM’de program yaptıktan sonra 2010’da Virgin Radio’ya geçti.30 Kasım 2013 Günü Virgin Radio’daki işinden ayrılıp Capital Radio’ya geçiş yaptı. 2010’da Star Tv’de Çal Kalbimi adlı yarışmayı sundu.
Yine 2010’da Fox’ta 101 adlı yarışmayı sundu ve çekimleri Arjantin’de yapılan yarışma 1 yıl boyunca yayınlandı. Ayrıca Show Tv’de yayınlanan M.U.C.K. adlı gençlik dizisinde rol alarak kendisini canlandırdı. Star Tv’de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışma programında yarışmacı olarak yer aldı.
İtalyan bir baba ile Türkiye Yahudisi bir anneden dünyaya gelmiştir. Yuvadan itibaren İtalyan okullarında okumuştur. Boğaziçi üniversitesi’nde beş yıl, daha sonra Mimar Sinan Konservatuvarı’nda iki yıl şan eğitimi aldı, opera solistliği yaptı.
1995-1997 yılları arasında UCLA California Üniversitesi’nde elektronik müzik eğitimi aldı, 1997-2000 yılları arasında 300’den fazla reklam filmi müziği ve radyo jingle’ı besteledi.  Bay J son olarak Ömür Gedik’le beraber HAÇİKO yararına konserler verdi.
1999 yılında evlenip 2011’de boşanmış ve bu evlilikten 2004 doğumlu Eros adında bir oğlu var.
Kaynak:MilliyetBir cevap yazın