TRT Radyoları Tarih Yazıyor!


TRT Radyoları Tarih Yazıyor!

TRT Genel müdürü Şenol Göka görev aldığı tarihten itibaren radyolara büyük önem veriyor.

TRT gibi önemli bir kurumun başına radyo kökenli bir başkanın gelmesi ve nerden geldiğini unutmayarak radyo mecrasını ön plana çıkarması radyo camiasında büyük takdir topladı.

Şenol Bey öyle bir ekip ruhu yarattı ki kurumdaki herkes heyecanla canla başla yeni projeler üretiyor.Televizyon kanadı başka bir başarı boyutuna ulaşırken bu gün Diriliş dizisi gün birincisi olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı şekilde radyoları emanet ettiği yılların TRT Emekçisi Amber Türkmen, şu anda sektörün en başarılı kadın yöneticisi ve kadın gücünün simgesi.

Yıllarca TRT Radyolarında çeşitli kademelerinde başarıyla çalışan ve son olarak Daire Başkanlığı görevine getirilen Amber Türkmen,Genel Müdür Şenol Göka’nın tam desteği ve sinerjisi ile radyoları adeta uçuruyor.

Ölçümlenen radyo reytinglerinde TRT Fm birinciliği elde ederken Radyo 1 ise ilk 10 sınırında.

TRT Fm’in reklam gelirleri de bu reyting parelelinde şu anda en çok kazanan radyolar arasında yer alıyor.

TRT Radyoları; Radyo 1, TRT Fm, Türkü,Nağme, Kent Radyoları ile özel radyolarda eşi benzeri olmayan içerik formatlarıyla farklı yaşta ve farklı zevklerdeki dinleyicilerinin gönlünde taht kurmuş durumda.

Genel tabloya bakıldığında radyo sektöründe TRT Radyoları her kesime ulaşan başarılı formatlarıyla Türkiye’yi kucaklamış durumda.

Son olarak İstanbul, Ankara, İzmir’de kurulan Kent Radyoları önemli bir radyo boşluğunu doldurarak 1 yıl gibi kısa sürede büyük bir pazar payına erişti.Genel Müdür Şenol Göka’dan çıkan proje, kısa zamanda başta İstanbul olmak üzere İzmir ve Ankara dinleyicileri tarafından benimsenerek kentin sesi olmayı başardılar.

Genel Müdürün arkasından radyolardaki başarının arkasındaki isimlerden Amber Türkmen’in büyük artısı,radyo aşığı olması ve çalıştığı ekibin oldukça uyumlu, her konuda tam bir ekip ruhu ile hareket etmesi ve tabiiki fark yaratan stratejileri.

Öyle ki son dönemlerde kendi alanlarında isim yapmış potansiyel dinleyicisi olan özel radyolardaki programcıları, kuruma entegre ederek TRT Fm başta olmak üzere genç ve başka bir dinleyici kitlesine daha ulaşmış oldu.

Özel radyoların proje üretmediği sadece şarkı çalıp reyting beklediği bir dönemde Amber Türkmen radyonun geleceği için öyle adımlar attı ki sektörün en başarılı yöneticisi olarak şimdiden bütün ödülleri haketti diyebiliriz.

Radyoculuk adına,sektörün can çekiştiği bu dönemde amiral gemi olup rota çizdiği ve rekabeti canlandırdığı için sonsuz teşekkürler sayın başkan.

kaynak:muzikonair.com