TRT Radyo Haber Geliyor!


TRT Radyo Haber Geliyor!

TRT Radyo Dairesi Başkanı Amber Türkmen, 2017 yılının ilk günlerinde “TRT Radyo Haber” kanalının dinleyiciyle buluşacağını belirterek, “Radyo haberciliği yapmaya çalışacağız. Ülkemizi doğru haberlerle, doğru gündemlerle her dakika, her saniye bilgilendiriyor olacağız.” dedi.

Türkmen, TRT radyolarının sayısına, program içeriklerine ve yeni projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

TRT radyolarının halkın göz bebeği olduğunu, 5 ulusal, 5 bölgesel ve 3 yerel radyoyla yayın hayatına devam ettiğini belirten Türkmen, TRT radyolarından Radyo 1’in edebiyat, tarih, sağlık, eğitim gibi birçok konuda vatandaşı aydınlattığını söyledi.

Türkmen, “Sadece TRT radyocularıyla değil, özel radyocularla da bir birlik, beraberlik ve bütünlük sergilemekteyiz. Çünkü bütün radyo ailesini bir aile olarak görüyoruz, sadece TRT radyocuları olarak değil. Bunun da en önemli işlevini TRT FM yerine getiriyor diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

TRT’nin tüm radyo kanallarının, verici artışıyla yol boyunca dinleyicilere eşlik edebilecek duruma geldiğine işaret eden Türkmen, TRT’nin radyo kanallarının cep telefonlarına indirilecek uygulamayla da dinlenebileceğini sözlerine ekledi.İlgili Haberler