Temmuz Ayı Radyo Rating Araştırma Sonuçları!


Temmuz Ayı Radyo Rating Araştırma Sonuçları!

TRT Fm Zirveyi Bırakmıyor.

Bu ay en yakın rakibine 145 bin fark atan TRT Fm Pop radyolar arasında birinci oldu

Temmuz ayı hane balzı Uryad-Nielsen araştırması geldi. Zirvedeki Kral Fm‘i arabesk yayın politikası nedeniyle kategori dışında tuttuğumuzda Türkçe Pop radyolar arasında genel tabloda TRT Fm bu ay’da liderliğini koruyor.

Hattta TRT Fm en yakın rakibi Powertürk Fm e 145.590 hane fark atmış gözüküyor.

Doğan Grubu radyoları tarihi kayıplar ile basamak basamak düşmeye devam ediyor öyle ki Radyo D “Tarihinde İlk Defa 21. Sıraya Gerilemişken” Slowtürk ise yine tarihinde ilk defa “9. sırayı görürken” yine ilk defa Joy Türk Fm’in altına düşerek büyük kan kaybediyor.

Radyo Seymen yeniden ilk 5 te yer alırken,Kral Pop Radyo Gezegen Mehmet’in istikararlı politikası sayesinde ilk 5 yolunda ilerliyor ve bu ay bir basamak daha yükelerek,8.sıraya yerleşiyor.

Best Fm ilk 10 a geçen ay veda etmişti bu ay’da kayıpları devam ediyor ve 11.sıradaki yerini koruyor.

14. Sıradaki Alem Fm’de işler yolunda gitmiyor olsa gerek ki sıralaması aynı kalmasına rağmen hane  sayısı yaklaşık 40 bin civarında azalıyor.Hatta karnaval platformunda yer alarak şaşırtan sonrada 1 hafta da yönetici alıp işten çıkararak son zamanlarda skandal kararlara imza atan Alem Fm‘de iddia o ki kazan kaynamaya devam ediyor

NTV Radyo bu ay  genel hane bazlı dinleme sayısı artarken, kendi hane sayısını artırıp 19.Sırada  yer alarak büyük bir başarıya imza atıyor.

 

Gözde çarpan bazı belirgin hatları böyle olan Temmuz araştırmasının detayları ekteki tabloda olduğu gibi.


temmuz15ratingİlgili Haberler