Radyonun Yıldızları TRT’ye Kaydı!


Radyonun Yıldızları TRT’ye Kaydı!

Özel radyolar gün geçtikçe yıldızlarını kaybetmeye devam ediyor.

Gerek, özel radyoların bir çoğunun içine düştüğü maddi sıkıntılar gerekse başka sebeplerden dolayı dinleyicileri peşinden koşturan isim olmuş radyocular birer birer TRT bünyesindeki radyolara geçiyor.

Bu güne kadar Muzo,Bay j, Cem Ceminay,Micahel Kuyucu,Yavuz Seçkin,Hakan Eren ve Gönül Dostu Füsun gibi bir çok başarılı radyocu TRT Fm ve TRT Kent Radyolarında iş başı yaptı.

Radyo kökenli olan Genel Müdür Şenol Göka ve radyo emekçisi olan Daire Başkanı Amber Türkmen ve İstanbul’daki yöneticiler “Cem Temel” ile “Kerem Demircioğlu” özel radyocuları kuruma kazandırmak adına çalışmalarını devam ettiriyorlar.Tabii bu hamleler TRT Radyolarına büyük katkı veya farklı bir lezzet katıyor.Gerek kurum bünyesindeki kadrolu elemanlar gerekse özel radyodan geçenler ile TRT Radyoları son zamanlarda adından sıkça söz ettirdi.

TRT Radyoları ve Özel radyolar arasındaki rekabet zorlaşacak çünkü bundan sonraki katılımlar ile TRT Radyoları özel radyolara fark atmaya devam edecek gibi gözüküyor.Çünkü herkesin bildiği gibi eskilerin yerine yeni radyo yıldızları maalesef gelmiyor.Gün gelecek özel radyolar kaybettiği yıldızların değerini kapısına kilit vurduğu zaman anlayacak.

TRT Radyolarından araştırmaya dahil olan TRT Fm, tüm radyolar kategorisinde 2. iken Radyo 1 ilk 10 u zorluyor,her iki radyo’da deneklerini arttırmaya devam ederek istikrarlı çıkışını sürdürüyorlar.

Bu arada özel radyolar yıldızlarını gerek maddi gerekse eski veya yaş itibarı ile gözden çıkarıp yerine yeni ve daha az para alan programcılar alıyor.
Ancak nedense söz konusu değişimi bu bahanelerle yapan radyolar,gerek yaşı ilerlemiş gerekse programcılardan daha çok maaş alan yönetici kadrosunu değiştirmiyorlar,bu da gözden kaçmıyor.
Bir cevap yazın