Power Group Satışta mı?


Power Group Satışta mı?


Son günlerde etrafta dolaşan dedikodu herkesi şaşırttı. Sektörün öncü Radyo ve Televizyonlarının içinde bulunduğu Power Group satılık mı?

Cem Hakko’nun sahibi olduğu içerisinde Powertürk Fm, Power Fm, Power TV ve Power Türk TV’nin de bulunduğu medyaların satışta olduğu haberleri dedikodu kulislerinde dolaşıma girdi.

Power Group’un sahibi Cem Hakkı  son zamanlarda reklam birim saniye fiyatlarının düşük olmasından dolayı araştırmadan çıkmış isyan etmiş ve haklı olarak bu rakamların sürdürülebilir olmadığını söylemişti .

Radyo araştırmasının da ayrıca sağlıklı olmadığını her fırsatta dile getiren Cem Hakko, radyo birim saniye satış fiyatlarının 200 TL’nin üzerinde olması konusunda direttiği iddia ediliyordu.

Araştırmaya tekrar geri dönen Power Group reklam birim saniye fiyatlarını da 250 TL olarak açıklamıştı.

Radyo, televizyon ve dijital mecralardan çok uzak kaldığını ve en az 250 lira olması gerektiğini sık sık yakın çevresine anlatan Cem Hakko bu düşüncesiyle takdir görmüştü .

Bu gelişmelerin ardından  Power Fm birim saniye fiyatını 250 TL yaptıktan sonra radyo ajanslari direnişe geçmiş ve bu fiyatı kabul etmeyip Power Group’a reklam göndermemeye başlamıştı .

Bunun üzerine Cem Hakko’nun tüm bu yanlışlara çok kızdığı  ve sektörden çekilmek istediği bilgileri kulislerde dolaştı .

Son dolaşan dedikodular ise yine Türkiye merkezli bir uluslararası şirketin , Power Group’a talip olduğu, görüşmelerin devam ettiği ve satış aşamasına geçileceği iddiası yönünde.

Konuyla ilgili Power Group’tan   bir açıklama bekleniyor.