Pal Fm-Pal Station’da Yönetim ACP Medya’da


Pal Fm-Pal Station’da Yönetim ACP Medya’da

Cüneyt Aysel’in kurduğu Acayip Medya İşleri (ACP) bünyesine Mübariz Mansimovun sahibi olduğu Pal Fm ile Pal Station Radyolarını’da kattı.
Pal Fm ve Pal Station isimli radyolar yıllardır zarar ediyor ve bir türlü beklenen reyting ve reklam geliri hedefine ulaşamıyordu.Mübariz Mansimov,sahibi olduğu bu radyoları satmak istemiş ancak istediği fiyata alıcı çıkmamıştı.

Sonunda Pal Fm ve Pal Station adlı kuruluşlarının daha fazla zarar etmesini istemeyen ünlü işadamı çareyi radyoların yönetimini ACP Medyaya bırakmakta ya da diğer bir deyim ile Cüneyt Aysel’e kiralamakta buldu.

Buna göre 3-4 ay radyoların masraflarının Mansimov tarafından finanse edileceği ardından ise ACP Medya nın Palmali şirketine her ay masrafları karşılayıp,belli miktarda’da kira ödeyeceği öğrenildi.

ACP Ajansın, Eylül ayı itibariyle radyo reyting araştırmalarına Pal FM ve Pal Station’ı da sokacağı öğrenildi.

Mansimov ile Cüneyt Aysel arasındaki kiralama olayının, aylar öncesinde başladığı ve sonrasında radyoların reklam sorumlusunun işine son verilmesi ile aşama aşama bu noktaya gelindiği konuşuluyor.

Bundan sonraki süreçte yıllardır radyoların başarısız olmasında en büyük pay sahibi olan yönetim kadrosunun yakın zamanda işten çıkarılacağı’da yine kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor.
Son günlerde radyo piyasasında adından en çok söz ettiren Cüneyt Aysel’in köklü değişiklikleri Eylül ayında gelecek olan radyo araştırmasından sonra yapacağı iddia ediliyor.