Öldürülen Radyo Megasite’nin Sahibi Toprağa Verildi


Öldürülen Radyo Megasite’nin Sahibi Toprağa Verildi

Ankara’da Radyo Megasite’nin sahibi Abdulkadir Balcı iş yerinin önünde yüzleri kapalı iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. Olay önceki gece saat 20.30-21.00 sıralarında ÇankayaSancak Mahallesi 549’ncu sokaktaki Balcı’nın iş yerinin önünde meydana geldi. İş yerinden hemşire olan eşi Nihal Balcı ile birlikte ayrılan Radyo Megasite Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Balcı, yüzleri kapalı iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Silahlı saldırı sonucu Balcı ağır yaralanırken saldırganlar ise kaçtı.

Eşi müdahale etti ama…
Balcı’ya ilk müdahaleyi eşi yaptı. Balcı, ağır yaralanan ve kalbi duran kocasına kalp masajı yaparak tekrar hayata döndürdü. Olaydan 5 dakika sonra ambulans geldi. Ambulansla en yakındaki Doruk Hastanesi’ne kaldırılan Balcı, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayda Balcı’ya dört kurşun isabet ettiği anlaşıldı.
Savcılık ve polis, cinayetle ilgili soruşturma başlattı. Arabesk tarzında yayın yapan Radyo Megasite’nin, genelde cezaevinde tutuklu ve hükümlü bulunanların isteklerine de yer verdiği, ancak son dönemlerde bu isteklere yer vermediği için Balcı’ya yönelik tehditlerde bulunulduğu öğrenildi.

Toprağa Verildi

Başkent’te dün akşam saatlerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Radyo Megasite’nin sahibi Abdülkadir Balcı son yolculuğa uğurlandı.
Ankara içi yayın yapan Radyo Megasite’nin sahibi Adülkadir Balcı, Sancak Mahallesi’nde bulunan evinin önünde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Eşi ve çocukları yanında olduğu sırada gerçekleşen saldırıda ağır yaralanan Balcı, hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. bugün Karşıyaka Mezarlığı’ndaki camiye getirilen Abdülkadir Balcı’nın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından buraya defnedildi. Cenazeye Balcı’nın ailesi, yakınları ve bazı radyo çalışanları katıldı.kadirt
Bir cevap yazın