Nihat Sırdar’ın Sabah Programında Şanlıurfa Valisi Hastag’i


Nihat Sırdar’ın Sabah Programında Şanlıurfa Valisi Hastag’i

Show Radyo’da sabah  kuşağında  Nihat’la Muhabbet Programında Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün gazetecileri gözaltına aldırdığı iddiası gündeme geldi.

Şanlıurfa‘da ise önceki gün yapılan açıklamaların devamı geldi. Şanlıurfa Valiliği dün bir kez daha gözaltı olayını yalanlayıp sadece gazetecilere kimlik sorulduğunu ifade ederken, Başsavcılık da yaptığı açıklamada, Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığında bu yönde işlem yapılmadığını belirtti.

PROGRAMDA MİZAH KONUSU YAPILDI

Show Radyo’da sabah kuşağında yayımlanan Nihat’la Muhabbet’in programcısı Nihat Sırdar, dün sabah yaptığı programda Vali İzzettin Küçük’ün gazetecileri gözaltına aldırdığı iddiasını anlattıktan sonra #ValiyeUygunSorular hastagı oluşturduklarını duyurdu. Mizah konusu yapılan iddia, saatlerce gelen tweetlerin okunması ile ele alındı. Atılan tweetler arasında “Valiye soru sormak mı dedin? O isterse olur ama istediği yerden yoksa valla olmaz. Alır götürürler.”, “Sayın valim sıradaki şarkı size gelsin mi?”, “O şeyler sizin de şey ettiğiniz gibi şey oldu değil mi efendim? Neye istiyorsa cevap versin.”, “Survivor’u, Ünlüler-Suriyeliler yapalım mı?”, “Nasıl böyle genç kalmayı başarıyorsunuz?” gibi sorular yer aldı.

BAŞSAVCI: GÖZALTI TALİMATI VERİLMEDİ

Akçakale‘de gazetecilerin gözaltına alındığı iddiasına ilişkin önceki gün yapılan açıklamaların devamı dün de geldi. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün Akçakale İlçesi sınır hattında gümrük kapısını ziyareti sırasında gazeteci oldukları anlaşılan dört kişinin tanınmadıkları gerekçesi ile emniyet güçlerince kimlik kontrolü yapıldı. AkçakaleCumhuriyet Başsavcılığınca herhangi bir gözaltı talimatı verilmedi” denildi.

VALİLİK: SADECE KİMLİK TESPİTİ YAPILDI

Şanlıurfa Valiliğinden dün bir yazılı açıklama daha geldi. Gözaltı olayının bir kez daha yalanlandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “16 Haziran 2015tarihinde Akçakale‘deki incelemelerinin ardından İlimiz Valisi İzzettin Küçük tarafından; basın mensuplarına açıklama yapılmış, yapılan açıklamanın ardından yöneltilen siyasi ve özellikle ülke siyasetini ilgilendiren sorulara cevap verilmeden açıklamanın bittiği yine İlimiz Valisi İzzettin Küçük tarafından basın mensuplarına dile getirilmiştir. Açıklamanın ardından Valimiz İzzettin Küçük tarafından bölgede bulunan her hangi bir gazeteciyle birebir muhatap olunmadığı gibi gazetecilerin gözaltına alınması yönünde bir talimat da verilmemiştir. İddia edildiği gibi güvenlik güçleri tarafından hiçbir gazeteci gözaltına alınmamış, sadece basın kartı olmayan gazetecilerin kimlik tespiti yapılmıştır.”

kaynak:haberler.com
Bir cevap yazın