Mabel Matiz: ” Kimse Size Kucak Açıp Oturtmuyor!”


Mabel Matiz: ” Kimse Size Kucak Açıp Oturtmuyor!”

 

Numberone Türk Fm de “Kadir Çetin ile Numberone Star” Programına konuk olan Mabel Matiz, samimi açıklamalar yaptı.

Reddedildim
Müzik hayatının başlangıcında ilk albümünü kaydettiğinde pek çok şirket ile görüşmesine rağmen hepsinin kendisini reddettiğini söyledi.Mucize eseri albümünü çıkardığını söyledi.

“Kimse Size Kucak Açıp Oturtmuyor”
Müzik piyasasında ve radyo televizyonlarda yeni üretimlere kapalı bir sistem var ,”Ben buradayım ben yeniyim ben de varım” dediğinizde “Kimse size kucak açıp oturtmuyor” Bazen hayat sizi yıldırabiliyor ve ben de yılgınlıklar, hayal kırıklıkları yaşadım fakat o günler geride kaldı,dedi.

Gülme Krizleri Geçiriyorum
“Ben dışardan çok ciddi duruyor olabilirim ama eğlenceli neşeli bir insanım hatta benim gülme krizlerim vardır, tuttuğu zaman hayattan koparım krize girerim”dedi.

Mabel Matiz Sahne İsmim
Mabel Matiz sahne ismimi şarkılarımı ön plana çıkarmak için yaptım,sonra da üzerime kaldı,asıl ismimi bende rafa kaldırdım sahne ismim ile hayatıma devam ediyorum dedi.

Sadece Sarışınları Değil Her Telden Severim
Sarı kelimesi her şarkıda geçiyor,sarışın diye şarkınızda var peki sarışınlardan mı hoşlanıyorsunuz sorusuna,”Sarışınları severim ama hiç farketmez her telden de olur” şeklinde açıklama yaptı.

Müzik Dünyasında Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Var
Türk müzik piyasasında farkında olmadan kadın müzisyenlerin ve solistlerin sayısının daha fazla olduğunu görebiliyoruz,kadınlar erkelerden daha şanslı dedi.

Diş Hekimliği Yaptım
Mezuniyet sonrası 2 yıl diş hekimliği yaptım sonra ilk albümü kaydedince diş hekimliğini bıraktım.

Ünlü Santçılardan Beste Teklifleri Geliyor
Şuan ortada somut bir çalışma yok ancak bir çok sanatçının benden beste istediği doğrudur.

İstanbul İnşaat Alanına Döndü
2002 yıllarında şimdikinden daha az kalabalık ve beton yığını vardı. Şimdi tamamen beton yığını haline geldi ve gün geçtikçe betonlaşmaya devam ediyor.

3.Köprünün Benim İçin Savunulacak Tarafı Yok
İstanbul trafiğinden bahsedilirken,3.köprü,3.hava alanı ve istanbul boğazının altından yapılan tüneller için ne düşünüyorsun sorusu üzerine Mabel Matiz’in verdiği cevap ilginç oldu.
“3.Köprünün benim için savunulacak tarafı yok,çünkü orada binlerce ağaç katledildi,tüp geçitler güzel oldu,3. hava alanı zorunlu hale gelmişti dedi.”

Betül Demir ve Besteci Sude Bilge Demir’den Stüdyoya Sürpriz Ziyaret
Mabel Matiz hayranı olan Sude Bilge Demir ve Betül Demir stüdyoya sürpriz bir ziyaret yaptılar.Hatta Betül Demir Kadir Çetin’in koltuğuna oturarak Mabel ile sohbete devam etti.Ardından Betül Demir,Mabel’in Ayşegül Aldinç’e verdiği besteyi çok beğendiğini hatta kendisinin okumayı çok istediğini söyledi.Bunun üzerine ayakta kalan Kadir Çetin’den müdahale geldi.”Betül Mabel’den bir beste alman lazım” diyerek bu konuda 2 sanatçının arasında aracılık etmiş oldu.
Program 2 sanatçının vedası ile son buldu.