Kent FM’den Önemli Karar!


Kent FM’den Önemli Karar!

 

Kent FM Yönetimi, MüzikOnair’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi :

“2014 Temmuz ayından itibaren başta İstanbul’da, daha sonra İzmir ve Ankara’da yayın hayatına başlayan Kent FM, ‘eskimeyen eskiler’ sloganıyla gönüllere hitap etti. Sadece eski ve hit şarkıları dinleyenlere hatırlatan Kent FM bu tarzıyla birçok büyük ve ulusal radyoya da ilhan kaynağı oldu. Türk dinleyicisine Barış Manço’yu, Cem Karaca’yı, Erkin Koray’ı, Esmeray’ı, Ajda Pekkan’ı, Opus’u ve daha birçok eskimeyen eski ismi tekrar tekrar hatırlattı ve sevdirdi.

Çok kısa denilebilecek bu zaman diliminde Kent FM gerek sosyal medyada, gerek konvansiyonel medyada adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Radyo Dinlenme Araştırmaları’nda, özellikle AB SES Grubu’nda tüm Türkiye’de yayın yapan radyolar arasında ilk 20’ye giren Kent FM dost ve düşman herkese parmak ısırttı.

Karasal yayın yapan radyolar herkesin malumudur ki bir “doğrudan satış” furyası saldırısı altında. Karasal frekansların mülkiyeti bu sebeple birçok vizyonsuz, kültürsüz, hukuk tanımaz ve radyo yayıncılığından uzak kişilerin elinde ticari birer oyuncak haline geldi. Hiçbir saniyesini “doğrudan satış” reklamlarına ayırmamayı şiar edinen Kent FM, gelinen bu süreçte sırf karasal yayınlara devam edebilmek için yine bu tarz, dinleyiciyi rahatsız eden, yer yer suiistimal eden, aldatıcı para kazanma yollarına tevessül etmeme kararını sürdürecektir.

Kent FM, bu ucuzluğa kendini kaptıran karasal frekans sahiplerinden olmamak adına ve doğru, dürüst, vizyon sahibi frekans sahipleriyle çalışabilme fırsatlarını araştırmak için bir süre “karasal yayın” yapmama kararı almıştır.

Yayınlarımız şimdilik bir süre sadece kentfm.com.tr’den devam edecektir.

Tüm dinleyenlerimizin desteğini her süreçte arkamızda hissettik ve hissetmeye devam edeceğimizden hiç şüphemiz yok.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.”

Kent FM