Kemal Kılıçdaroğlu Number One’a Konuk Oldu!


Kemal Kılıçdaroğlu Number One’a Konuk Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  gençlerin sorularını cevapladı…

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Gençlik ve Müzik Kanalı Number1’a konuk oldu.

Number1 FM ve Number1 Türk FM ortak canlı yayınında gençlerden gelen soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, gençleri partisine destek vermeye çağırdı

Kılıçdaroğlu’nu canlı yayında Number1 Medya Grup başkanı Haldun Altılar ağırladı.

İnternet üzerinden gelen soruları cevaplayan kılıçdaroğlu, ilk kez oy kullanacak gençlerin sorunlarını da dinledi.

Number1 Medya Grup başkanı Haldun Altılar’ın Müzik ile ilgisini ve favori sanatçısını sorduğu Kemal Kılıçdaroğlu, “Eve gidince ilk işim dinlenmek” şeklinde cevap verdi. İsim vermekten kaçınan Kılıçdaroğlu Keyifle dinlediği şarkıcılar olduğunu ama yerine ve zamana göre değişim gösterdiğini ve iyi bir dinleyici olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, Gençlerle birlikte olmaktan çok memnun olduğunun altını çizerken,  yoğun programının ailesine nasıl yansıdığını da  şöyle anlattı.

“İstanbula geldiğimde kızıma da uğradım. Kızım demiş ki “akşam deden bize gelecek” Çok tatlı bir torunum var, o da demiş ki, “anne, dedem bize konuşma mı yapacak?”

Kılıçdaroğlu’nun bu minik anısı, dinleyicilerin sempatisini kazandı.

Kılıçdaroğlu, gelen sorular üzerine ilk kez oy kullanacak gençlere öncelikle özgürlük vaadettiğini açıkladı. Genç nüfusun büyük bir güç olduğunu, bunu topluma yansıtmanın yolunun da özgürlükten geçtiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlerin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Kılıçdaroğlu, İktidara geldikleri takdirde üniversiteli öğrencilerin tamamının yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğini iddia etti.

Gençlerin istihdam sorunu hakkında da açıklamalar yapan CHP genel başkanı, iş garantili eğitim üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu, Bütün organize Sanayi bölgelerinde yatılı meslek lisesi kuracaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, bu liselerin yönetimini de sanayicilere bırakacaklarını, istihdam potansiyeline göre eğitim görüleceğini ve bütün mezunların iş bulacağını iddia etti.
Bir cevap yazın