Hakan Peker Radyoları Dava mı Ediyor?


Hakan Peker Radyoları Dava mı Ediyor?

Hakan Peker, radyoları mahkemeye  veriyor .
Ekranında yayınlamadığı kliplerle haber olan Power Group’un bu kez radyosu Powertürk ve bir diğer ulusal radyo Süper Fm’e üç ayrı meslek birliği; MÜYAP, MÜYORBİR ve MSG Hakan Peker’in son single çalışması ‘Mütemadiyen’e yayınlarında hiç yer vermedikleri için ihtar çektiler.

Anayasa tüzüğünde de yer alan; rekabet bozucu kurallar oluşturulmaması maddesine dayanılarak çekilen bu ihtarda, ilgili iki radyonun cevap vermesi istendi. Power Group’un, “Bizim bir çağrı merkezimiz var. Şarkılarla ilgili gelen dinleyici isteklerini değerlendiriyoruz ve yayın akışımızı ona göre belirliyoruz.” cevabına karşılık, çekilen ihtarda bu dataların paylaşılması istendi.

Süper Fm ise neden bu şarkıyı çalmadığına dair bir açıklama yapamadığı için, çekilen ihtar ile birlikte  detaylı bir cevap istendi.

‘ŞİMDİ ÇALMAK İÇİN PARA İSTİYORLAR’

Hakan Peker; “Birkaç yıl uzak kaldım bu piyasadan. Geri döndüm artık tanıyamıyorum.” diye sitem etmiş ve eklemiş “Eskiden radyolar bize hediyeler gönderirdi, şimdi çalmak için para istiyorlar!Üstelik Power TV klibimi döndürdüğü halde, şarkımı radyosunda yayınlamıyor! En çok ona şaştım. Fakat, 5846 sayılı Telif Hakları Yasası’na göre bir yapımcı olarak benim de haklarım var. Bana böyle davrananlar varsın Peker Müzik olarak benden çıkan tüm Hakan Peker, Özlem Tekin, Ali Güven albümlerini çalmasınlar. Kanunen benim de onlara ihtar çekip, eserlerimi yayınlatmama hakkım var. Bunu da yapacağım.” dedi.

Şimdi sonuç ne derseniz; iki radyonun vereceği cevaplara göre konu yön alacak. Eğer üç meslek birliği verilen açıklamaları yeterli görmez ise, konu mahkemeye taşınıp, Powertürk ve Süper Fm radyolarına maddi manevi tazminat davası açılacak.
Bir cevap yazın