Fonex Radyo Oskarlarından Doğan Grubu Radyolarına Cevap!


Fonex Radyo Oskarlarından Doğan Grubu Radyolarına Cevap!

Bünyesinde Radyo D, SlowTürk, CNN Türk Radyo ve Radyonom.com markaları bulunduran Doğan Radyo Grubu, Ulusal Radyo Platformu (OYDAR) tarafından düzenlenen, 1. OYDAR Radyo Oskarları organizasyonunda yer almak istemediğini açıklamıştı.

Oylama yöntemini ‘güvenilir’ bulmadığı gerekçesiyle organizasyonda yer almak istemediğini açıklayan Doğan Radyo Grubu, markalarının oylamaya tabi tutulması nedeniyle yargı yoluna başvurduğunu duyurmuştu.

Bunun üzerine OYDAR’dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada Doğan Grubu’nun ‘içerikle ilgili bilgi sahibi olmadığı’ vurgusu yapıldı. İşte,o açıklama:

KAMUOYUNA DUYURU

Türkiye’nin güzide kuruluşlarından Doğan Radyolar Grubu web sayfasında herhangi bir araştırma yapmadan, içerik ile ilgili bilgi sahibi olmadan, sebebine ve üslubuna anlam veremediğimiz şekilde Türkiye’de ilk defa yapılacak olan ve tüm aşamaları şeffaf ve objektif kurallara bağlanan radyo oskarları ödüllerini ve bunun belirleme yöntemini güvenilir bulmadığını ve bu oylamada yer almak istemediğini açıklamıştır.

Radyo Oskarları Ödülleri Türkiye’de bu zamana kadar yapılan en güvenilir halk oylamalarından birisi olma özelliğini taşıyan ve sadece facebook üzerinden oylanabilen sistem ile noter tarafından onaylanacak sistem kayıtları ve veri kayıtları neticesinde belirlenecektir. İsteyen herkes facebook ile irtibata geçip bu bilgi ve verilere ulaşabilecektir.

TRT başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük radyo ve medya kurumları tarafından tebrik edilen ve desteklenen bu organizasyon ile radyo yayıncılığının önemi vurgulanacak ve radyo yayıncılığına büyük destek sağlanacaktır. Ülkemizdeki tüm radyo dinleyicileri bu büyük ve önemli organizasyonu desteklemektedir. Bu organizasyon radyo yayıncılığına yeni bir vizyon kazandıracak ve kamuoyunda radyo yayıncılığının önemi ve değerini yükseltecektir.

Hiçbir ticari amaç gütmeyen bu organizasyonun şeffaf ve objektif belirleme yönetimini bilmeden ve araştırmadan yapılan bu açıklama organizasyona destek veren tüm markaların vermiş olduğu destek ve katkıyı hafife almak anlamına gelmektedir.

Oysaki güzide ve değerli kuruluşlarımızdan olan Doğan Radyolar Grubundan bu anlamını veremediğimiz açıklama yerine bizimle irtibata geçerek ödül organizasyonu hakkında detaylı bilgi alması beklenirdi.

Ancak gelinen bu noktada yapmış olduğumuz açıklamalar dikkate alınmadan yapılacak duyuru ve açıklamalar destekleyen kurum ve kuruluşların maddi ve manevi zararlarına yol açacağından her hangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek adına Doğan Radyolar Grubunun yapmış olduğu duyuruyu gözden geçirmesini ve yayından kaldırmasını dileriz. Zira yapılan organizasyon tamamıyla hukuka uygun, kurum ve kuruluşların kişilik haklarına zarar vermeyen bir yapıda düzenlenmektedir. Bu çerçevede aynı tutumun devam ettirilmesi halinde organizasyonumuzun tüm haklarını yasal zeminde arayacağımızdan şüphe edilmemelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bir cevap yazın