Erhan Erkal “Aşkzede” ile Geliyor


Erhan Erkal “Aşkzede” ile Geliyor

27 ekim 1980 Erzurum doğumlu sanatçı küçük yaşlarda müzik hayatına başlangıç yapmıştır.
Uzmanlık alanı olan tuşlu çalgılara yine bu yıllarda başlangıç yapan Erhan Erkal ilk amatör bestesini de yapma başarısını göstermiştir.
Büyük bir müzik adamı olma idealinin oluşumunda amcasının oğlu ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın da etkisi bi hayli olmuştur.
Erhan Erkal 2000-2004 yıllında A.Ü. K.K. Eğt. Fak. Müzik Öğrt’ni kazanarak akademik kariyerini de başlatmıştır artık. T.R.T müzik programlarında ve bir çok tarzda ki (t.h.m.,t.s.m.,pop,rock ,tasavvuf) orkestralarda önemli roller almıştır.

erhan erkal 03
Sanatçı Ses rengiyle sahne çalışmalarında hatrı sayılır bir kitleye hitap ederken bir yandan da yüzlerce güzel eserini sesinin ulaşabileceği en son kişiye kadar duyurmaya karar verir ve ülkemizin yetiştirdiği en büyük ustalardan biri olan Güngör AYIK ile uzun bir yola baş koyar.
Aşkzede albümünün temelleri de atılmıştır bu esnada.Büyük ustalarla çalışıp kendini sevenlerine en iyi şekilde ifade edeceği şarkılarından oluşan maxisingle sonunda hazırdır.

erhan erkal 02

Aşkzede, Tarih, Bula Bula, Hayaline Uzandım ve Yaralı Serçe adlı eserleriyle adından çok bahsettireceği düşünülen besteci kendine özgü çizgisiyle müzikseverlerin gönüllerine taht kurmaya hazırlanıyor.İlgili Haberler

Bir cevap yazın