Doğan Grubu Eski Ceo’su Murat Saygı’dan Show Radyo Açıklaması


Doğan Grubu Eski Ceo’su Murat Saygı’dan Show Radyo Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde adı: Show Radyo-Radyo Viva ile TRT Reklam ihalesini alan Satış Ofisi şirketinin sahibi olduğu ile ilgili çıkan haberin ardından Murat Saygı bir açıklama yaptı.İşte o açıklama:

Murat Saygı: “Satış Ofisi,Radyo Viva,Show Radyo’nun tek sahibi Sevin Ergun’dur”

Şahsımın Show Radyo ve Viva Radyo lar da hiçbir ortaklığı, yöneticiliği veya başka bir görevi bulunmamaktadır.

Radyo ların tek sahibi Sn Sevin Ergun ‘dur. Aynı şekilde TRT ihalesini alan Satış Ofisi firmasında hiçbir ortaklık , yöneticilik veya başka bir görevim bulunmamaktadır.

Murat saygı:”Danışmanlık Yapıyorum”

Benim kendi Danışmanlık firmamda bir çok firmanın olduğu gibi yukarıda bahsi geçen şirketlerde devam etmekte olduğum sadece danışmanlık hizmetim vardır. Danışman sıfatı ile size söyleyebileceğim, Radyoları Satış Ofisi TMSF ‘den ihale yolu ile kazanarak , kredi kullanarak almış dolayisi ile herhangi bir teminat konusu olmamıştır.

Murat Saygı:”Bu şirketlere yabancı yatırımcılar talip”

 

TRT ihalesini de yine ihale yolu ile almış ve şartnameye uygun teminatları eksiksiz yerine getirmiştir. Satış Ofisi ve bağlı kurumların zorda olduğu tamamen asılsız olup, tam tersi başarısından ötürü yabancı yatırımcıların ortak olmak için sık sık ilgisine maruz kalmaktadır.

Murat Saygı: “Görüşmelere danışman olarak ben’de katılıyorum”

Bu görüşmelere şirket yöneticileri ile birlikte danışman sıfatı ile benim de katıldığım doğrudur ve son derece doğaldır. Ancak bu konu bugünün konusu olmayıp yıllardan beri gerek stratejik gerek finansal yatırımcıların ilgisi süregelmiştir.

Murat Saygı




Bir cevap yazın