Cenk Eren ”Plajda Fotoğraf Çektirmem”


Cenk Eren ”Plajda Fotoğraf Çektirmem”

Son günlerde “az zehir az da bal” isimli single’ıyla ses getiren Cenk Eren; Son Fm, 87.7 Radyo 24 ve 7/24tv ortak yayını ile Kadir Çetin’e konuk oldu.

”Az zehir az da bal” şarkısının bestecisi Ravi İncigöz’de programa sürpriz bir telefon bağlantısı ile dahil oldu.Söz konusu bestesinin Cenk Eren tarafından çok güzel yorumlandığını ve bu çalışmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.Programda yoğun istek üzerine Cenk Eren sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait eski şarkısı “Kiraz Mevsimini”de söyledi.

Oldukça neşeli geçen programda Cenk Eren Kadir Çetin’in sorularını samimiyetle cevapladı.Hayranlarını hiç kırmadığını heryerde fotoğraf çektirdiğini ama bir tek plajda çektirmek ismediğini söylerken “Hiç tanımadığım insanlarda mayolu fotoğraflarımın ne işi var Allah aşkına” diyerek plajda fotoğraf çektirmek isteyenlere espirili bir şekilde mesaj yolladı.

Korkuların var mı? mesela ölümden korkuyormusun sorusu üzerine sanatçı, özellikle ölümden korkmadığını inanan bir insan olarak ölüm korkusunun yanlış olduğunu, tek korkusunun ise sahneden uzak kalmak olduğunu söyledi.Bu arada uzun süre sahneden uzak kalan İbrahim Tatlıses’in bir an önce sahnelere dönmesi için dua ettiğini ve onsuz sahnelerin yetim kaldığını söylerken yakın zamanda sanatçının hem yeni albümü ile hem de sahne çalışması ile sevenleri ile bulaşacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bundan 6 yıl öncesine kadar yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen Nükhet Duru’yla yaklaşık 6 yıldır dargın olduğu ve barışıp barışmayacağı sorusunun üzerine ise ”ben kimseyle dargın değilim, herkes ile barışığım, hayatla barışığım, kendimle barışığım, Nükhet hanım ile de kendi adıma barışığım, hatta geçenlerde karşılaştık selamlaştık” diyerek eskisi gibi can ciğer olmasa da dargın olmadığının mesajını verdi.

Televizyonda “Kurt Seyit ve Şura” dizisini izlediğini, dizinin hikayesinin İstanbul’da devam etmesi üzerine dizinin ratinglerini toparlayacağına ve beklenen seviyeye geleceğine inandığını belirtti.Kadir Çetin’in hangi aralıklarda albüm yapıyosun sorusu üzerine ise; belli bir periyodu olmadığını zamanı geldiğine inandığı bir dilimde içinden albüm yapmak geldiğini ve bu şekilde yeni albüme karar verdiğini açıkladı.

“Kiraz Mevsimi” şarkısının hikayesini merak eden Kadir Çetin’in sorusu üzerine Cenk Eren:
Sezen Hanımı hiç tanımadığı halde aradaki tanıdıklar vasıtasıyla beste talebinde bulunduğunu ve bir gün Türk Pop’unun kraliçesi sezen Aksu’nun “ hemen evime gel sana harika bir beste yaptım dinle” diyerek telefonla arandğını söyledi.

cenk eren kadir cetin 2

Sezen Hanımın sesi ile heyecanlanan ve telefonu kapadıktan sonra evin adresini bilmediğini farkeden sanatçı zar zor birilerinden öğrenip gidip besteyi kapıp ardından “Sarı Sonbahar” adlı bir şarkı daha aldıktan sonra üçüncü şarkı isteğine Sezen Hanımın “yok artık bu kadar yeter, başka zaman” diyerek espiri yaptığını canlı yayında anlattı.
Bir cevap yazın