Cemaatin Kapatılan Radyoları Turkuvaz Medya Grubu’na mı Satıldı?


Cemaatin Kapatılan Radyoları Turkuvaz Medya Grubu’na mı Satıldı?

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL uygulaması ile çıkarılan kanun hükmünde kapatılan 86 radyo ve televizyon kanalına ait her türlü hak, lisans ve vericilerin ilansız, ihalesiz olarak medya gruplarına satılmaya başlandığı iddia edildi.

Darbe girişiminin planlayıcısı olmakla suçlanan Fethullah Gülen’in liderliğini yaptığı cemaatle yakın ilişkisi olan Samanyolu TV, Kanaltürk TV, Burç FM, Kanaltürk Radyo, Radyo Mehtap ve Radyo Cihan’ın, hükumete yakınlığıyla bilinen Turkuvaz Medya Grubu’na satıldığı ileri sürüldü.

Geri kalan televizyon ve radyoların satış işlemlerinin de aynı yöntemle devam ettiği, hükumete yakın diğer grupların TMSF’de satış için sırada olduğu öğrenildi.

TMSF, frekans ve verici satışına da Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi, Dünya Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi ile Irmak Radyo ve Televizyon Hizmetleri Anonim Şirketi’ne ait Samanyolu TV, Kanaltürk TV ile Radyo Mehtap, Radyo Cihan, Burç FM, Kanaltürk Radyo’nun hak ve lisansları ile vericilerinin tamamını sattı.

Bu kapsamda Samanyolu TV ve Burç FM Turkuvaz Medya Yayın Hizmetleri; Kanaltürk TV ve Kanaltürk Radyo Turkuvaz Yeni Asır Televizyon Prodüksüyon, Radyo Mehtap Turkuvaz İzmir Televizyon Prodüksiyon ve Radyoculuk; Radyo Cihan ise Turkuvaz Aktif Televizyon Prodüksiyon şirketlerine satıldı.

Bu radyo ve televizyonlara ait tüm vericiler de Turkuvaz Aktif Prodüksiyon A.Ş.’ye satıldı.İlgili Haberler