Aydilge; ” Arabesk Müzik İnsanların Enerjisini Düşürüyor!”


Aydilge; ” Arabesk Müzik İnsanların Enerjisini Düşürüyor!”

Pozitif enerjisini şarkılarıyla yansıtan, sevilen dizilerde sesini duyduğumuz güleryüzlü sanatçı Aydilge geçtiğimiz günlerde Number1 Türk FM’de canlı yayınlanan Kadir Çetin ile Number1 Star Programı’nın stüdyo konuğu oldu.

Aydilge Kadir Çetin’e kendisiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Avrupa yakasında yaşayamıyorum.

Sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamayı tercih ettiğini söyleyen ünlü şarkıcı avrupa yakasındaki iş merkezlerinin enerjisi ve kargaşada iyi hissetmediğini şu an yaşadığı Caddebostan’da huzur bulduğunu söyledi.

Dizi müziği işine bilinçli girmedim.

Sevilen dizilerin jeneriklerinde sesini duymaya alıştığımız sanatçı dizi müziği yapmaya nasıl basladığını şöyle anlattı: ”Kendi müziğimi yaparken yapımcıların neşeli ve dinamik bir ses olarak akıllarına ben gelmişim.Teklifte bulundular; fakat kesin yaparım diye işe girmedim. Denemek istedim; çünkü sipariş üzerine müzik yapamıyorum içimden gelmesi gerekiyordu ve geldi de. Güzel işler ortaya çıktı.’’ Dedi.

Bunalıma girmiyorum.

”Müzik hayatımda iyi ki var. Sürekli şükrediyorum.” Diyerek müziğe olan sevgisini dile getiren Aydilge ‘’Müzik olmasaydı; ben keşfederdim. Enerjimi yüksek tutuyor, müzik sayesinde bunalıma girmiyorum.’’ Dedi.

Arabesk müzik insanların enerjisini düşürüyor.

Kendi tarzından fazlasıyla farklı olan arabesk müzik hakkında yorum yapan Aydilge; arabesk şarkılar söylemediğini ve arabeskin insanların enerjisini düşürdüğünü söyledi.

Terkedildim.

Aydilge 2 yıl önce ”Yine Ben Aşık Oldum” şarkısını yaptığında hayatında aşk olduğunu; fakat terkedildiğini itiraf etti.

Duygu sömürüsü yapıp para kazanmasınlar.

Yaptığı her işte samimiyeti ön planda tuttuğunu söyleyen pozitif şarkıcı Aydilge müziğin de samimi olması gerektiğini bazı acı dolu işlerle gözyaşı ticareti yapıldığını söyledi.Ayrıca bir serzenişte bulunan sanatçı: ” insanların duygularını sömürerek para kazanmasınlar.” Dedi.

Üniversiteyi birincilikle bitirdim.

Başarılı bir eğitim öğretim hayatı geçirdiğinden bahseden Aydilge Başkent Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nü birincilikle bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Radyo Tv Sinema Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladığını, bu durumdan ailesinin de çok memnun olduğunu söyledi.