Apple’in Radyosu Beats 1 Nasıl Dinlenir?


Apple’in Radyosu Beats 1 Nasıl Dinlenir?

Apple Music kullanıcılara sunuldu ve Beats 1 radyosu yayına başladı ancak henüz Türkiye’de kullanılamıyor. Beats 1’ı Türkiye’de dinlemenin yöntemi ise haberimizde.

Apple’ın WWDC 15 etkinliğinde 30 Haziran’da kullanıma sunulacağını açıkladığı Apple Music, gerçekten de 30 Haziran’dan itibaren 100’ün üzerinde ülkede kullanıma sunuldu.

Ancak ne yazık ki ülkemizde hem Apple Music kullanılabilir durumda değil hem de Apple Music’in en önemli hizmetlerinden biri olan Beats 1 radyosu dinlenemiyor.

Beats 1 Radyo Nasıl Dinlenir? 

Apple Music Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Her ne kadar sizler için hazırladığımız rehberdeki tüm adımları gerçekleştirseniz ve Apple Music’e abone olmayı başarsanız bile ne yazık ki sizleri bir başka sürpriz karşılıyor ve Beats 1 radyosunun çalışmadığını, hata verdiğini görüyorsunuz. Neyse ki bu soruna da çözüm üretmek mümkün.

Çare VPN

Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da telif haklarından dolayıülkemizde hizmet veremeyen Music Apple  için Apple, her ne kadar iTunes / App Store mağaza hesabı ile bir önlem almış olsa da, önlemler bununla sınırlama kalmamış ve Apple Music kullanılamayan ülkelerden Beats 1 radyosunun dinlenmesi de engellenmiş. Sorunun çözümü ise çok basit.

Ülkemizde birçok kişinin Gezi olayları sırasında DNS’den sonra öğrendiği bir diğer bilişim teknolojisi olan VPN, basitçe intenete olan çıkış kapınızı değiştiriyor ve Türkiye’den değil de bir başka yerden internete bağlanabiliyorsunuz.

Durum böyle olunca da tek yapmanız gereken bir VPN servisi ile bağlantı konumunuzu bağlantıdaki listede yer alan ve Apple Music’in kullanılabilir olduğu ülkelerden biri olarak değiştirmek. İşlemin ardından siz de Beats 1 dinlemeye başlayabilirsiniz.